Subsidies en leningen duurzaamheid Steenwijkerland

Via ons energieloket informeren we huiseigenaren over energiebesparende maatregelen en duurzame energie. Deze maatregelen leveren vaak winst op. En ze maken de woning prettig om in te leven. Naast landelijke regelingen zijn er lokale regelingen voor huiseigenaren, maatschappelijke organisaties en energiecoöperaties.

Het verduurzamen van gebouwen levert vaak winst op, maar het gaat wel om aanzienlijke investeringen. Er zijn verschillende financierings- en subsidiemogelijkheden.

Lokale subsidies helpen

Het verduurzamen van je huis loont de moeite, maar vergt vooraf soms een forse investering. Behalve landelijke regelingen zijn er lokale financierings- en subsidiemogelijkheden waarmee de gemeente Steenwijkerland het aantrekkelijker maakt om duurzaam aan de slag te gaan.

Subsidie zon op dak door energiecoöperaties gemeente Steenwijkerland

Om energiecoöperaties te helpen om een zonnedak te ontwikkelen hebben we een subsidie ontwikkeld. Met de subsidie kan op twee momenten een bijdrage worden gevraagd in het project: in de onderzoeksfase als onderzocht moet worden of een dak geschikt is voor zonnepanelen; en na de bouwfase, als de zonnepanelen er liggen en de installatie werkt. In totaal is er maximaal € 10.000,- per project beschikbaar.

Landelijke regelingen

Ook zijn er veel landelijke regelingen voor het verduurzamen van uw woning, zoals:

  • investeringssubsidie duurzame energie en energiebesparing (ISDE);
  • energiebespaarlening voor woningeigenaren;
  • isoleren van woningen 9% btw-regeling;
  • btw-teruggave zonnepanelen.

Welke subsidie past bij uw woonsituatie?

Wilt u weten voor welke landelijke of lokale subsidie u in aanmerking komt? Doe de subsidiecheck op ons energieloket, het Duurzaam Bouwloket. Deze biedt ondersteuning aan woningeigenaren bij het verduurzamen van de woning.