Direct naar hoofdmenu / zoekveld
Home / Wonen, wijken en verkeer / Bestemmingsplannen / Fase 3, het ontwerp / Buitengebied Steenwijkerland 2007 (ontwerp bestemmingsplan)

Buitengebied Steenwijkerland 2007 (ontwerp bestemmingsplan)

Vaststelling van het bestemmingsplan Buitengebied 2007 als beleidsdocument is uitgesteld.

Van 11 juni 2008 t/m 22 juli 2008 heeft het ontwerp van het bestemmingsplan voor het buitengebied 2007 ter inzage gelegen. Er zijn 172 zienswijzen aan de raad kenbaar gemaakt.  Door de gemeenteraad zijn de indieners van een zienswijze in de gelegenheid gesteld een mondelinge toelichting op hun zienswijze te geven. Van deze gelegenheid is door (of namens) 48 indieners van een zienswijze gebruik gemaakt. Het verslag van de hoorzitting d.d. 25 maart 2009 kunt u downloaden.

Door het college van burgemeester en wethouders zijn de ingekomen zienswijzen behandeld in de Notitie zienswijzen bestemmingsplan buitengebied Steenwijkerland 2007.
Het college ziet aanleiding het ontwerpbestemmingsplan naar aanleiding van deze zienswijzen aan te passen. Tevens is er voor het college aanleiding het ontwerpbestemmingsplan op een aantal onderdelen aan te passen. Deze voorstellen voor aanpassing van het ontwerpbestemmingsplan zijn verwerkt in de Notitie ambtshalve voorstellen tot wijziging van het bestemmingsplan buitengebied Steenwijkerland 2007.
Deze notities zijn door het college op 12 januari 2010 vastgesteld.

In het bestemmingsplan zijn dubbelbestemmingen voor het beschermen van archeologische waarden opgenomen. Deze dubbelbestemmingen vormen voor de gemeente een risico op planschade, waardoor het bestemmingsplan economisch niet uitvoerbaar is. Door de minister van VROM is aangekondigd dit (landelijk geldend) probleem op te lossen met een herziening van de Wet op de ruimtelijke ordening. Hierom wenst het college nog niet aan de gemeenteraad voor te stellen tot vaststelling over te gaan. Inmiddels heeft het ministerie laten weten dat na de zomer 2010 een wetswijziging in procedure wordt gebracht.

Omdat het inmiddels meer dan2 jaar is gelden dat het ontwerpbestemmingsplan ter inzage heeft gelegen, is besloten een nieuw ontwerpbestemmingsplan op te stellen en in procedure te brengen. Ter voorbereiding daarop wordt een ecologische voortoets uitgevoerd. Deze voortoets moet antwoord geven op de vraag of een Planmer noodzakelijk is. De uitkomsten van de voortoets zijn bepalend voor de verdere inhoud en planning van het nieuwe ontwerpbestemmingsplan.

Het ontwerp-bestemmingsplan Buitengebied 2007 is digitaal raadpleegbaar. Let op: hierin zijn de aanpassingen naar aanleiding van de zienswijzen en de ambtshalve aanpassingen nog niet verwerkt!
Wij wijzen u er ook op dat in deze versie (nog) niet alle gegevens tevoorschijn komen. Het gaat hierbij om de extra aanduidingen (teksten) op de plankaart, bijvoorbeeld het aantal woningen in een bouwvlak, volgnummers van bedrijven, maar ook de aanduiding op de plankaart waar een specifieke wijzigingsbevoegdheid van toepassing is. Voor deze gegevens moet u de analoge plankaart raadplegen.
Daarnaast kunt u ook de antwoordnotitie die is gemaakt naar aanleiding van de overlegreacties (dat zijn de reacties van bijvoorbeeld de provincie en diverse andere instanties), downloaden. In de notitie 'Uitleg verwerking inspraak en overleg' is in grote lijnen weergegeven op welke wijze de inspraak- en de overlegreacties zijn verwerkt.

 

U kunt de aangepaste toelichting, voorschriften en plankaarten onderstaand downloaden (als PDF document).


 

Uitgelicht


Zoeken