Voor wie is deze prijs bedoeld?
Net als Lammegien zelf gaat het om een zogenaamde ‘stille werker’ die er altijd is en waarop vrijwel nooit tevergeefs een beroep wordt gedaan.Het uitgangspunt is dat het moet gaan om mensen die als vrijwilliger iets voor de wijk, kern of buurt doen.
Om aan te geven in welke richting gedacht moet worden geven wij een aantal willekeurige voorbeelden:
- Iemand die al jaren het dorpshuis/wijkgebouw schoon houdt; iemand die al jaren koffie/thee zet in het dorpshuis/wijkgebouw;
- Iemand die als jaren de straat, kern of wijk helpt schoon te houden; iemand die al jaren speelmiddagen of zomerkampen voor kinderen organiseert; iemand die in de wijk boodschappen doet voor de ouderen en/of zieken.
Procedure en organisatie
Namens de gemeente zijn, van het cluster Kernen en Wijken, de heren Kor van der Velde (contactfunctionaris/beleidsmedewerker) en Jan van Ek (contactfunctionaris) en namens Woonconcept mevrouw Westerbeek en de heer H. Loof betrokken bij de organisatie.Tevens wordt aan de PB-voorzitter van de betreffende kern of wijk, aan wie de vrijwilligersprijs het vorige jaar is toegekend, gevraagd deel te nemen aan de organisatie.
Deze vijf personen vormen het Comité van Aanbeveling. Dit comité maakt een selectievoordracht en legt deze voor aan de wethouder Kernen en Wijkenbeleid H. Boxum van de gemeente Steenwijkerland en directeur H. van Houten van Woonconcept. Zij nemen gezamenlijk het besluit aan wie deze prijs toekomt.
Wat vragen wij van de PB’s?
Wij vragen u of u wilt nagaan wie u kunt voordragen voor deze prijs.Daarvoor hebben wij een opgaveformulier waarop u kunt aangeven wie, volgens u, in aanmerking voor deze prijs moet komen. Deze wordt vroegtijdig toegezonden.
Tijdens de informatieavond van 28 april 2010 in Willemsoord werd de Vrijwilligersprijs Lammegien 2009 toegekend aan mevrouw Gijsman uit Basse.