Home / Over Steenwijkerland / Gemeentearchief / Nieuws gemeentearchief / Nieuwsarchief / Gemeentearchief geeft cursus archiefonderzoek
Bent u ook geïnteresseerd in uw en ons verleden? In verhalen van vroeger? In genealogie of lokale geschiedenis? Wij helpen u graag op weg! Vanaf dinsdagavond 3 oktober a.s. organiseert het gemeentearchief de cursus ‘archiefonderzoek’. Op een laagdrempelige manier leert u hoe u in het archief op zoek kunt naar een schat aan boeiende, historische informatie.
Het gemeentearchief organiseert de cursus samen met de VUSO-Volksuniversiteit Meppel/Steenwijkerland. Docent is gemeentearchivaris Roel Lensen. Hij neemt u mee ‘op reis’ door het archief. U leert hoe en waar u informatie kunt vinden. Handig als u bijvoorbeeld meer wilt weten over uw stamboom of over hoe het leven er vroeger uitzag in onze gemeente. Mooi meegenomen: onderdeel van de cursus is een rondleiding langs de topstukken in het archief!
De cursus bestaat uit 5 lessen en kost € 28,50. De eerste les is op dinsdagavond 3 oktober van 19.30 uur tot 21.30 uur in het gemeentehuis van Steenwijkerland. Aanmelden kan via de website van de VUSO-Volksuniversiteit Meppel/ Steenwijk: www.vuso.info/kunst-cultuur/archiefonderzoek-van-theorie-naar-praktijk
Vendelweg 1, Steenwijk
Maandag t/m woensdag: | 9.00 – 18.00 uur |
Donderdag: | 9.00 – 20.00 uur |
Vrijdag: | 9.00 – 12.30 uur |
Van vrijdag 13 december 17.00 uur tot en met zaterdag 14 december 23.30 uur kunnen er geen afspraken worden gemaakt via onze website in verband met onderhoud. Onze excuses voor het ongemak.
U kunt zonder afspraak komen op maandag t/m donderdag van 9.00 tot 16.00 uur en op vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. Houd hierbij rekening met langere wachttijden.
Rondom de feestdagen zijn de openingstijden gewijzigd.
Telefoon: 14 0521 (geen netnummer nodig)
Vanuit het buitenland: +31 521 53 85 00
Maandag t/m donderdag van 8.30 tot 16.30 uur
Vrijdag van 08.30 tot 12.30 uur
Gemeentearchief bezoeken? Maak hiervoor een afspraak.