Werkzaamheden Enexis aan elektriciteitsnet Beulakerweg
Binnenkort start aannemer BAM in opdracht van Enexis Netbeheer met werkzaamheden aan het elektriciteitsnet aan de (oude) Beulakerweg in Giethoorn. De werkzaamheden duren tot ongeveer augustus 2027.
Versterking stroomnetwerk
Omdat we steeds meer stroom gebruiken en aan de andere kant ook terugleveren aan het net, is uitbreiding en versterking van het stroomnetwerk noodzakelijk. Dat gebeurt op diverse plekken in de gemeente. Bij de Beulakerweg worden over een afstand van ongeveer 4 kilometer nieuwe en sterkere kabels aangelegd. Zo kan Enexis ook in de toekomst betrouwbaar en veilig stroom blijven leveren.
Bereikbaarheid
Er wordt gewerkt in werkvakken van circa 600 meter die elkaar opvolgen, vanaf de Kerkweg richting de kruising N334 en (oude) Beulakerweg. Het werkvak waar op dat moment wordt gewerkt, is afgesloten voor doorgaand verkeer. Woningen en bedrijven blijven altijd bereikbaar.
Omleiding
Vanwege de beperkte werkruimte en met het oog op de verkeersveiligheid kan alleen bestemmingsverkeer langs het werkvak rijden. Voor het overige verkeer (auto’s, fietsers en landbouwverkeer) is er een tijdelijke omleidingsroute. Fietsers worden omgeleid via de Kanaaldijk. Bij het oversteken van de provinciale weg worden zij op werkdagen tijdens piekuren begeleid door verkeersregelaars. Voor landbouwverkeer geldt dat alleen bestemmingsverkeer over de Kanaaldijk kan. Op meerdere plekken worden met rijplaten uitwijkstroken aangelegd zodat fietsers en landbouwverkeer elkaar op een veilige manier kunnen passeren. Het overige landbouwverkeer wordt omgeleid via de Jan van Nassauweg.
Informatievoorziening
Actuele informatie over de werkzaamheden wordt door de aannemer op de BouwApp gezet. Deze kunt u vinden via debouw.app/projects/beulakerweg-giethoorn-versterking-stroomnet-1.
Volg ons